A járvány elleni védekezésről, a munkakörülményekről és a bérezésről tárgyaltak romániai szakszervezeti szövetségek vezetőivel Nicolae Ciucă miniszterelnök, Sorin Cîmpeanu oktatási, Alexandru Rafila egészségügyi, Adrian Câciu pénzügy- és Marius Budăi munkaügyi miniszter.
(tovább…) Continue ReadingSztrájkőrség a mezőgazdasági minisztérium előtt
A Romániai Erdő- és Legelőtulajdonosi Szövetség tagjai február 21-től kezdődően meghatározatlan ideig sztrájkolnak a mezőgazdasági minisztérium épülete előtt Bukarestben.
(tovább…) Continue ReadingGCS: 5922 új fertőzött és 31 halálos áldozat
A Stratégiai Kommunikációs Csoport pénteki közlése szerint az utóbbi 24 órában 5922 személyt diagnosztizáltak SARS-CoV-2-fertőzéssel és 31 koronavírussal összefüggésbe hozható…
Continue ReadingA Stratégiai Kommunikációs Csoport jelentése:
A Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) hétfői közlése szerint az utóbbi 24 órában 7694 személyt diagnosztizáltak SARS-CoV-2-fertőzéssel, és 85 koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetet regisztráltak.
(tovább…) Continue ReadingSürgetik a zöld igazolvány bevezetését
Támogat minden olyan intézkedést, amelynek kedvező hatása van a közegészségügyre – jelentette ki az egészségügyi miniszter.
(tovább…) Continue ReadingJövő hónaptól ismét Roncsautó program
Idén február 4-én, az úgynevezett zöldpénteken rajtol a Roncsautó-program – jelentette be egy sajtótájékoztatón Tánczos Barna. A környezetvédelmi miniszter rámutatott, a romániai gépkocsipark felújítását célzó program 2022-2024-es változatát a napokban véglegesítik, és jövő héten ismertetik a részleteket. Az új változat kidolgozásakor a finanszírozás kiszámíthatósága volt az egyik fő szempont – nyomatékosította a tárcavezető.
(tovább…) Continue ReadingIngyen biciklik az egyetemistáknak
Ingyenes kerékpárt ad a diákoknak a bukaresti Országos Színház- és Filmművészeti Egyetem. Az intézménye az elmúlt év végén vásárolt 60 kerékpárt, amelyet a napokban osztanak ki az I és II-éves, valamint az I éves mesteris diákoknak.
(tovább…) Continue ReadingÚj vezető a környezetvédelmi ügynökségnél
Fülöp Árpád-Lórándot kinevezték a Környezetvédelmi Országos Ügynökség elnökének államtitkári rangban. Fülöp eddig a Környezetvédelmi Alap vezetője volt, ahova helyére Laurenţiu…
Continue ReadingSertéspestis helyzet
Országszerte 135 aktív afrikai sertéspestis fertőzésgóc van – közölte az Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Országos Hatóság.
(tovább…) Continue ReadingMigránsokat fogtak a román-magyar határon
Összesen húsz, pakisztáni és afganisztáni állampolgárságú, kamionok rakterébe rejtőzött embert tartóztattak fel az aradi határőrök. A személyi ellenőrzések során kiderült,…
Continue ReadingBefagyasztják a biztosításokat
Pénteken közvitára bocsátják a jogszabály-tervezetet, amely 6 hónapra megszabná a maximális árakat a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításra(RCA) – jelentette be Adrian Câciu pénzügyminiszter.
(tovább…) Continue ReadingÁllamelnöki közvetítést kérnek a gazdák
Az államfőtől kérnek segítséget a gazdák, hogy megoldják a kormánnyal fennálló vitájukat az aszálykárok kifizetésével kapcsolatban.
(tovább…) Continue Reading






