Ezúttal egy 29 éves craiovai HIV-fertőzött férfiről van szó, akinél februárban állapították meg a kanyarót és július elsején halt meg a fővárosi Victor Babeş kórházban. (tovább…)
Continue ReadingRomániában, Bulgáriában és Magyarországon van a legtöbb lányanya
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat által közölt adatok szerint a nők általában 29 évesen szülnek először. Ugyanakkor jelentős azoknak az aránya, akik a szüléskor nem érték el a felnőttkort, ráadásul nem is feltétlenül első gyermeküknek adtak életet. (tovább…)
Continue ReadingFolyik az oltatlan gyerekek feltérképezése
Már félezer olyan gyereket fedeztek fel Beszterce-Naszód megyében, aki nem kapta meg a himlőoltást. (tovább…)
Continue ReadingJavul az egészségügyi ellátás
Védelmet nyújt az egészségügyi szolgáltatásokat igénybe vevő betegnek az a sürgősségi rendelet, amely előírja, hogy a magán egészségügyi ellátáshoz forduló beteg kifizesse a költség-különbözetet az állami hálózathoz képest.
(tovább…) Continue ReadingVírushordozókat találtak a bukaresti gimnáziumban
A fővárosi Gheorghe Lazăr gimnázium három diákjánál azonosították az agyhártyagyulladást okozó vírus jelenlétét, de ők csak hordozók és megelőző kezelést…
Continue ReadingHáromszor több kanyarós van világszerte, mint tavaly
Több mint 20 millió gyereket nem oltanak be kanyaró ellen – figyelmeztet az UNICEF. Az Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapja ugyanakkor rávilágított, hogy vészesen nőtt a kanyarós megbetegedések száma a világon.
(tovább…) Continue ReadingTovább terjed a kanyaró
Az Országos Egészségügyi Intézet (INSP) fertőző betegségekkel foglalkozó központjának kimutatása szerint Romániában az utolsó egy hétben 108-cal nőtt az igazolt kanyarós esetek száma.
Continue ReadingÚjabb ország legalizálta a marihuánát
Uruguayban a világon elsőként elkezdték a marihuána nem gyógyászati, ?rekreációs célú? értékesítését a gyógyszertárakban. (tovább…)
Continue ReadingPótolják a hiányzó oltásokat Maros megyében
Maros megyében több mint 8000 kanyaró elleni oltást osztanak ki a családi orvosoknak. Ez a mennyiség elegendő lesz az év végéig, közölte a közegészségügyi igazgatóság. (tovább…)
Continue ReadingMár csak néhány influenzás beteg van az országban
Megszűnt az influenza járvány Romániában – közölte a Közegészségügyi Intézet. Az elmúlt héten tovább csökkent a megbetegedések száma, leginkább az…
Continue ReadingÓriási beruházásokat jelentett be az egészségügyi miniszter
Ezek célja a minőségi orvosi ellátás – mondta Sorina Pintea.
Hozzátette, idén 1,1 milliárd lejt utaltak ki beruházásokra az Egészségügyi minisztériumnak a tavalyi 193 millió lejhez képest.
Megfeledkeztek a rezidensek ösztöndíjáról, pótolták a hiányt
A rezidens orvosok a továbbiakban is megkapják a havi 670 lejes ösztöndíjat ? döntötte el a kormány.
Continue Reading