Az egészségügyi intézmények nem hívták le a számukra beruházásokra megítélt összegeket, annak ellenére, hogy eszköz- és erőforráshiánnyal küszködnek ? derül ki a Számvevőszék jelentéséből, amely a 2011 és 2015 közötti időszakot vizsgálta. (tovább…)
Continue ReadingLétrehozták az ország első mammográfiás központját
A magyar?román határon átnyúló együttműködések keretében valósult meg Aradon az első romániai mammográfiás központ, ahol a 45 és 65 év közötti nők ingyenesen vehetnek részt mellrákszűrésen. (tovább…)
Continue ReadingMarad az ösztöndíj a rezidens orvosoknak?
Florian Bodog egészségügyi miniszter tegnap arról biztosította a rezidens orvosokat, hogy továbbra is meg fogják kapni ösztöndíjukat. (tovább…)
Continue Reading„Demetra – akció”
Több mint 600 ezer lej értékben osztottak büntetéseket az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság ügynökei egy országos akció keretében, amelyet a pénzügyi hatósággal közösen bonyolítanak, és amely április 11-én kezdődött.
(tovább…) Continue ReadingAz Európai Unió egészségügyi minisztereinek informális találkozója zajlik ma Bukarestben
Az esemény házigazdája Sorina Pintea egészségügyi miniszter. A román soros uniós elnökség égisze alatt sorra kerülő találkozón jelen lesz az EU Egészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóságának vezérigazgatója, Anne Bucher, illetve az Egészségügyi Világszervezet igazgatója, Maria Magdalena Meulenbergs is.
(tovább…) Continue ReadingÁtlépték a határt a gyergyói tűzoltók
Két hete vannak úton azok a gyergyószentmiklósi tűzoltók, akik pillepalackokból épített tutajon utaznak végig a Maros csaknem teljes hosszán. Az április elsején Gyergyóremetéről indult expedícióval folyó-, és általában a környezetszennyezés veszélyeire akarják felhívni a figyelmet.
(tovább…) Continue ReadingSorina Pintea: ki kell emelni a szürke zónából a magánszférát
Sürgősségi kormányrendelet készül, amely lehetővé teszi majd, hogy a magántulajdonban lévő egészségügyi szolgáltatók kifizettethessék a páciensekkel a szolgáltatás valós ára és az egészségbiztosítási pénztár által megtérített összeg közti különbséget – jelentette ki tegnap az egészségügyi miniszter, hozzátéve, hogy a betegeknek lehetőségük lesz majd választani az állami és a privát egészségügyi szolgáltató között.
(tovább…) Continue ReadingRendőrök segítik a székelyudvarhelyi kórház munkatársait
Ma indul a Roncsautó Program
A 15-ik kiadásához érkező finanszírozási programban keretében mától adhatják le iratcsomóikat azok, akik régi autóik helyett újat szeretnének vásárolni. A program idei kiadása 322 milliós összköltségvetéssel indul, ami hozzávetőleg 35 ezer utalványra elegendő.
(tovább…) Continue ReadingÉletbe lépett a gyógyszertámogatási program
Életbe lépett az a gyógyszertámogatási program, amely értelmében a 900 lejnél kisebb juttatású nyugdíjasok 90 százalékos árkedvezménnyel válthatják ki gyógyszereiket, függetlenül attól, hogy a nyugdíjon kívül van-e vagy nincs más jövedelmük – olvasható a kormány közleményében. (tovább…)
Continue ReadingMegkezdődött az oltások szétosztása
Az egészségügyi minisztérium elkezdte az újabb hatkomponensű oltások szétosztását az országban. A szaktárca tájékoztatása szerint több mint 245 ezer dózis jut el a lehető legrövidebb időn belül a családorvosokhoz és a megyei közegészségügyi igazgatóságokhoz. (tovább…)
Continue ReadingÚjabb afrikai sertéspestis gócok jelennek meg Szatmár megyében
Noha korábban sikerült felszámolni az akkori gócokat, most két újabb eset következett be, hat gazdaságból vettek mintát és várják a…
Continue Reading