„Fedett páciensek” segítenek a hálapénzt követelő egészségügyi dolgozók leleplezésében. A”fedett páciensek” a bűnszövetkezetbe álnéven beépülő, fedett nyomozók mintájára próbálják leleplezni a romániai kórházakban működő hálapénz-maffiát – erősítette meg tegnap Sorina Pintea egészségügyi miniszter. A három hete kezdődött akciósorozat a szaktárca 2020-ig terjedő, átfogó korrupcióellenes stratégiájának része, amellyel azokat az egészségügyi dolgozókat – nem feltétlenül orvosokat – próbálják azonosítani, akik hálapénzt követelnek a betegbiztosítással rendelkező betegnek egyébként térítésmentesen járó egészségügyi szolgáltatásért.
(tovább…) Continue ReadingCsökken a bürokrácia
Megszüntette a kormány a kötelező éves felülvizsgálatot a súlyos fogyatékkal élő vagy kezelhetetlen betegségben szenvedő gyerekeknek. (tovább…)
Continue ReadingMegoldódott az oltáshiány
A szaktárca megoldotta az oltáshiányt ? jelentette be az egészségügyi miniszter. (tovább…)
Continue ReadingTennivalók kánikulában
A kánikula idején igyunk megfelelő mennyiségű folyadékot, fogyasszunk friss gyümölcsöt és zöldségeket, kerüljük az alkoholt. A légkondicionáló berendezést úgy kell beállítani, hogy a külső és a belső hőmérséklet közötti különbség ne legyen több mint 5-6 fok ? figyelmeztetnek az orvosok. (tovább…)
Continue ReadingMinden 345 lakosra jut egy orvos
Tavaly 49 ezer egészségügyi egység működött városon és 11 ezer vidéken ? közölte az Országos Statisztikai Intézet. (tovább…)
Continue ReadingMegyei támogatással épülhet wellnessközpont Kovásznán
Hajlandó partnere lenni a megyei tanács Kovászna város önkormányzatának egy korszerű, minimum 1000 főt befogadó wellnessközpont megépítésében ? válaszolt Gyerő…
Continue ReadingKészültségben a hatóságok a hőriadó miatt
Mintegy 840 mentőautó, 270 speciális mentő és 9 SMURD- repülőgép áll készenlétben országszerte, hogy segíthessen a kánikulában ? jelentette ki Carmen Dan belügyminiszter. (tovább…)
Continue ReadingSok bébiétel nem ajánlott fogyasztásra
Az Egészségügyi Világszervezet két tanulmánya is megállapította, hogy a bébiételek nagy részét nem megfelelően ajánlják hat hónapnál fiatalabb babáknak, és sok ételnek túl magas a cukortartalma.
(tovább…) Continue ReadingMit tegyünk a kánikulában?
Felhívja a lakosság figyelmét az Egészségügyi Minisztérium, hogy kánikula esetén kövessék a szakemberek tanácsait: ne tartózkodjanak napon 11 és 18 óra között, igyanak egy pohár vizet 15-20 percenként, még mielőtt a szomjúságérzet jelentkezne, és kerüljék a magas koffein- vagy cukortartalmú italok- és élelmiszerek fogyasztását. (tovább…)
Continue ReadingEddig 195-en haltak meg influenza miatt
Tegnap 195-re emelkedett az idei influenza szezon halálos áldozatainak száma – tájékoztatott az Országos Közegészségügyi Intézet Fertőző Betegségeket Ellenőrző és Felügyelő Országos Központja.
(tovább…) Continue ReadingKihirdette az államfő a nyugdíjtörvény módosítását
Ennek értelmében a Nagybányán, Kiskapuson, Zalatnán, Marosvásárhelyen, Slatinán, Turnu Măgurele-n és Râmnicu Vâlcea-n illetve a felsorolt települések 8 km-es körzetében…
Continue ReadingÉdességmentes pénztárakat kér egy RMDSZ-es képviselő
Édességmentes pénztárak létrehozására kötelezné a boltokat Benkő Erika RMDSZ-es parlamenti képviselő. A politikus által kidolgozott törvénytervezet a gyerekeiket egészséges életmódra nevelő szülőkön próbál segíteni.
(tovább…) Continue Reading