A világranglista 133. helyét elfoglaló kínai játékos, Suaj Csang búcsúztatta Simona Halepet az év első Grand Slamjén. A 27 éves ázsiainak mindössze 78 percre és két játszmára volt szüksége a győzelemhez. Az eredmény 6-4, 6-3. Csangnak nem Halep az első ?trófeája?. Először 2009-ben hívta fel magára a figyelmet, amikor ? húszévesen ? megnyerte első Grand Slam-mérkőzését, de nem akárki, hanem az akkori világelső, az orosz Dinara Szafina ellen. Azóta 14 alkalommal állt pályára nyílt teniszbajnokságon, de egyetlen alkalommal sem nyert ? kivéve most Simona Halep ellen.

Csang kezdettől fogva kiváló formát mutatott a keddi melbourne-i találkozón, 31 nyerőt ütött, és a nyitójátszmában 4-0-s vezetést szerzett. Noha a második szett elején úgy tűnt, hogy Hale átvette az irányítást, az agresszív kínai játékos végül valósággal lehengerelte, és az utolsó öt gamet megnyerve jutott a második fordulóba, ahol a Hobart-bajnok Alizé Cornet-val találkozik. A francia szintén jó formában van, a legutóbbi három meccsén mindössze hat játékot vesztett el, ebből hármat Eugenie Bouchard-ral szemben a Hobart kupa 6-1, 6-2-vel hozott döntőjében. Az Australian Open nyitófordulójában kegyetlenül elpáholta Bojana Jovanovskit (6-1, 6-0).