Barack Obama elnök betartja ígéretét, és bezárja a guantánamói fogolytábort, ennek módjáról tervet terjeszt elő a Kongresszusnak ? jelentette be Barack Obama kabinetfőnöke az egyik tegnapi televíziós politikai vitaműsorban.A jelenlegi amerikai elnök már 2008-ban azzal kampányolt, hogy bezáratja a Bush elnök által a 2001. szeptember 11-i merényletek után kialakított fogolytábort, ám eddig csupán 104 foglyot bocsátottak szabadon. Közben maga az elnök is többször hangot adott azon meggyőződésének, miszerint a tábornak már a léte is propaganda-eszköz a különböző terrorista csoportok kezében az újabb terroristák toborzásához.
Hunyad megyében négyszer több medve van
A medvék naponta mennek be a lakott területekre és okoznak károkat.
Tovább...Románia és Szlovákia együtt kérte az EB-t, hogy tegye rugalmasabbá a barnamedvékre vonatkozó szigorú szabályokat
A két ország emlékeztetett: a lakossági biztonság érdekében az Európai Unióban korábban a farkas is lekerült a szigorúan védett fajok listájáról.
Tovább...Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának
Az államfő szerint ezzel hatra emelkedett azoknak az országoknak a száma, amelyek ilyen jellegű támogatást nyújtanak Romániának.
Tovább...Az új határidő vasárnap
Veștea ismét elhalasztotta a kormányprogram és a miniszterjelöltek bemutatását.
Tovább...