Nyolc afgán határsértőt fogtak el a határrendőrök az Arad megyei Kürtös határátkelőnél.A négy felnőtt és négy gyermek iratok nélkül utazott egy nemzetközi vonaton, amikor a határrendőrök megtalálták őket. Azt mondták, hogy egy schengeni övezethez tartozó országba akartak bejutni. A migránsok közül a legfiatalabb 2 éves, a legidősebb 32 éves. Egy Bukarestből Budapest felé tartó vonaton utaztak.A hatóságok azonosították őket, majd az afgánok menedéket kértek Romániában. Kihallgatásuk után a temesvári regionális menekültközpontba irányították őket.
Natalija Gorscak: Az EBU 2022-ben egy héten belül kizárta az orosz műsorszolgáltatót, Izrael esetében nem hozott hasonló intézkedést
Szlovénia nem vesz részt a jövő évi Eurovíziós Dalfesztiválon.
Tovább...Tovább emelkedett a thaiföldi, Srí Lanka-i és indonéziai áradások áldozatainak száma
Legkevesebb 1608 halálos áldozatuk van a Thaiföldön, Srí Lankán és Indonéziában pusztító áradásoknak.
Tovább...Heves esőzések sújtják Athént
Készültségbe helyezték ma a hatóságokat Görögországban.
Tovább...A balti államfők szkeptikusan nyilatkoztak a béketárgyalásokról
Lettország, Litvánia és Észtország államfője szkeptikusan nyilatkozott tegnapi rigai találkozójukon az ukrjanai háború lezárását szolgáló béketárgyalások sikeréről.
Tovább...