A riói olimpia tegnapi versenynapján a férfi 50 km gyaloglást a szlovák Matej Toth, a női 20 km gyaloglást pedig a kínai Liu Hung nyerte. Férfi kalapácsvetésben a tádzsikisztáni Dilisod Nazarov bizonyult legjobbnak, míg a férfi 4×100 m váltót Jamaica nyerte. Női rúdugrásban meglepetés született, a versenyt a görög Ekaterini Sztefanidi nyerte. A női 5000 m-en a kenyai Vivian Jepkemoi Cheruiyot ért elsőként a célba, a női 4×100 m váltóban pedig az Egyesült Államok diadalmaskodott. Tollaslabdában a világbajnok spanyol Carolina Marín szerezte meg az aranyérmet, a férfi páros versenyben pedig a Fu Haj-feng, Csang Nan kínai kettős nyerte meg a döntőt. Tekvondóban a női 67 kg súlycsoportban a dél-koreai Oh Hje Ri, a férfiak 80 kg súlycsoportjában pedig az elefántcsontparti Cheikh Sallah Cisse lett aranyérmes. A férfiak szabadfogású birkózó versenyét 57 kg-nál a grúz Vladimer Hincsegasvili nyerte, a 74 kg-nál pedig az iráni Hasszan Jazdanicsarati. A díjugrató olimpiai versenyen a brit Nick Skelton bizonyult legjobbnak. Öttusában a nőknél az ausztrál Chloe Esposito szerezte meg az aranyérmet. A női vízilabda tornát az Egyesült Államok csapata nyerte meg, gyeplabdában Nagy Britannia győzedelmeskedett, a műúszás csapatversenyében pedig Oroszország bizonyult a legjobbnak. Az olimpiai női labdarúgó tornát Németország nyerte meg, miután a döntőben 2-1-re legyőzte Svédországot, a BMX kerékpáros versenyen pedig a férfiaknál az amerikai Connor Fields, a nőknél pedig a kolumbiai Mariana Pajon győzött. A női ökölvívás 60 kg-os súlycsoportjában a francia Estelle Mossely az új olimpiai bajnok. A brazil férfi röplabda-válogatott a címvédő orosz csapat legyőzésével bejutott a döntőbe. A brazilok hatodik alkalommal játszhatnak az ötkarikás játékok fináléjában, korábban Los Angelesben (1984), Pekingben (2008) és Londonban (2012) ezüst-, Barcelonában (1992) és Athénban (2004) aranyérmet nyertek. A négy évvel ezelőtti döntőt éppen az oroszokkal szemben veszítették el 3-2-re. A házigazdák ellenfele az olasz válogatott lesz a torna utolsó meccsén, vasárnap délután.