Október utolsó szombatján, a reformáció emléknapja előtt iktatták be hivatalába ünnepélyesen Jakab Istvánt, az aradi evangélikus-lutheránus egyházközség lelkipásztorát. A magyarok lélekszámát tekintve szórványnak számító Aradon az evangélikus gyülekezet egy még kisebb szórványt alkot: az 500-at sem éri el a hívek száma, de a tiszteletes szerint örvendetes, hogy nem csökken a közösség, sőt néhány éve enyhe növekedés figyelhető meg. A gyülekezet amúgy kipróbált tiszteletest választott, hiszen Jakab István már nyolc éve az aradi egyházközség kinevezett lelkésze. Eddigi tapasztalatairól, a gyülekezeti életről beszélgetett vele Pataky Lehel Zsolt az október 31-én az arad-belvárosi református templomban tartott istentisztelet után, amelyen a reformáció emléknapja alkalmából az evangélikus lelkész hirdetett igét.