Gyilkolt a nyugat-nílusi vírus

Az elmúlt három hónapban 25-en fertőződtek meg nyugat-nílusi vírussal és 3 haláleset történt – tájékoztat az Agerpres hírügynökség az Országos Közegészségügyi Intézet járványtani központjának adataira hivatkozva. A június 3-a és szeptember 4-e között regisztrált három halálos kimenetelű megbetegedést Călăraşi, Buzău és Vrancea megyéből jelentették. Az erdélyi megyék közül Maros megyében fertőződött meg egy személy nyugat-nílusi vírussal. Bukarestben 6 esetről számoltak be.

(tovább…) Continue Reading

Jövőtől csak személyivel lehet feltöltőkártyát vásárolni

Szeptember elsejétől a gyógyszerek referencia-árának 90 százalékos megtérítésében részesülnek azok a nyugdíjasok, akiknek havi járandósága kevesebb mint 1.139 lej – közölte a tegnapi kormányülést követően Nelu Barbu kormányszóvivő. A kabinet tegnap arról is döntött, hogy jövő évtől csak személyazonossági igazolvánnyal lehet mobiltelefonos feltöltőkártyát vásárolni.

(tovább…) Continue Reading