Júliusban 4,3 százalékra mérséklődött az éves infláció Romániában, ennek ellenére mégis nálunk volt a legmagasabb ez az érték az Európai Unióban – derül ki az Eurostat friss jelentéséből. Az Eurostat harmonizált fogyasztói ár-index alapján számolt, a számítás eredményeképpen pedig kiderült, hogy a múlt hónapban itthon kétszer olyan gyorsan nőttek az árak, mint az unióban. Románián kívül júliusban Magyarországon, Bulgáriában és Észtországban volt a legnagyobb infláció. Uniós szinten a legnagyobb mértékben az energiaszektor, a szolgáltató-, az élelmiszeripar, az alkohol- és a dohányáruk dobták meg az inflációt.
Mától kezdődik az iskolások nyári vakációja
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a következő tanév 36 tanítási hétből áll és június 18-ig tart.
Tovább...Figyeljünk a véletlenszerű barangolásra!
Az utóbbi években a hatóságok több panaszt kaptak olyan személyektől, akiknek nagy számlát állítottak ki, miután az országhatár közelében jártak telefonjukkal.
Tovább...Dominic Fritz bizalmi szavazást kér
Az USR elnöke közölte, hogy végigviszi temesvári polgármesteri mandátumát.
Tovább...Hatósági felügyelet alatt a bukaresti főpolgármester
Az államfő szerint a főpolgármesternek hivatalban kellene maradnia.
Tovább...