Leállítja a forgalom lassító járdaszigetek építését az Országos Útügyi Igazgatóság. Ştefan Ioniţă igazgató Nagyváradon azt mondta, ahelyett, hogy csökkentenék a gondokat, ezek a járdaszigetek zavarják a forgalom résztvevőit és ez a balesetek számának a növekedésében is tapasztalható. Újságírói kérdésre az igazgató elmondta, a projektet a Világbank javaslatára indították a közlekedésrendészet jóváhagyásával. Ionita szerint a járdaszigeteket csakis a településbe behajtó oldalon kellene kiépíteni, hogy lassításra kényszerítsék a gépkocsivezetőket.
Csaknem 18 millió lej bírságot szabott ki az adóhatóság
Az árréskorlátozásról szóló sürgősségi rendelet előírásainak be nem tartása 100 ezer lejtől 2 millió lejig terjedő bírsággal büntetendő.
Tovább...Több ezren tiltakoznak a Cotroceni-palota előtt
'A helyzet súlyos és az általános sztrájk irányába mutat' - jelentette ki a Frăția Szabad Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Tovább...Lemondott az Országos Sportügynökség elnöke
Constantin-Bogdan Matei lemondásának hátterében 'szigorúan személyes okok' állnak
Tovább...Holnap szavaz az USR a védelmi miniszteri tisztségre jelölt személyről
A szaktárcát jelenleg ügyvivőként Radu Miruță vezeti, aki szerint az új miniszter akár a hét végéig hivatalba léphet.
Tovább...