A Liberálisok és Demokraták Szövetségének vezetősége kizárta a pártból Daniel Constantin képviselőt, a párt volt társelnökét, akit nézeteltérések miatt március végén a miniszterelnök-helyettesi tisztségből is leváltottak. Constantin mellett két másik parlamenti képviselőt is kizártak az ALDE-ból, mégpedig Eugen Dubarcát és Mircea Baniast. A döntést azzal indokolták, hogy Constantin a bíróságon támadta meg az április végi ALDE-kongresszus legitimitását, amelyen Calin Popescu Tariceanut választották meg a liberális párt egyedüli elnökévé. A kizárások következtében a kormánykoalíció parlamenti többsége nem került veszélybe.
Büntetőeljárást indított a DNA a Carol Davila katonai kórház 3 orvosa ellen
Mindhárom orvost 60 napra hatósági felügyelet alá helyzeték.
Tovább...Benoni Ambărușt nevezte ki a Matera-Irsina főegyházmegye érsekévé és Tricarico egyházmegye püspökévé XIV. Leó pápa
A csángóföldi származású Benoni Ambăruș idén márciusban kapta meg az olasz állampolgárságot.
Tovább...Kinyomtatott recept vagy elektronikus vénymásolat nélkül is átvehetik gyógyszereiket a páciensek
Az orvosságokat az elektronikus receptkiállító rendszer segítségével adhatják ki a gyógyszerészek.
Tovább...Megérkeztek ma a közel-keleti konfliktusövezetből kimenekített román állampolgárok
A Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök által koordinált akció keretében összesen 158 román állampolgárt evakuáltak a konfliktusövezetből.
Tovább...