Döntőházként fogadta el a szenátus az RMDSZ törvénymódosítását, amely lehetővé teszi, hogy a tanárok mellett az iskolákban és óvodákban dolgozó kisegítő és adminisztratív személyzetet is lehessen alkalmazni. Rájuk tehát már nem vonatkozik a kormány által 2025 júliusában bevezetett létszámstop. Az intézkedés már a következő tanévtől alkalmazható lesz, amennyiben a törvénymódosítást az államelnök kihirdeti, és megjelenik a Hivatalos Közlönyben.