Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé – közölte a magyarországi társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter. Tarr Zoltán úgy fogalmazott: a támogatások ügyének rendezését a Tisza-kormány megalakulása után azonnal napirendre vették, az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, mostanra pedig több helyre meg is érkeztek a pénzek. „A határon túliak helyzete nem lehet politikai játszmák alapja” – emelte ki a tárcavezető, aki szerint a szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé. Az új magyar kormány öt évre visszamenőleg kivizsgálja a Bethlen Gábor Alapítvány működését és korábbi döntéseit.
