Sir Keir Starmer az Egyesült Királyság miniszterelnöke és egyben a Munkáspárt vezetője a mai napon bejelentette, hogy lemond miniszterelnöki és a Munkáspárt elnöki tisztségéről – tudósít a BBC.
A lemondás hátterében a helyi választásokon a Munkáspárt ez év májusában elszenvedett választási kudarca áll, miután felerősödtek azok a hangok a párton belül, melyek a Starmer távozását szorgalmazták, majd a párt parlamenti frakciója is nyíltan megkérdőjelezte az elnök alkalmasságát a párt vezetését illetően. Sir Keir Starmer mai nyilatkozatában kifejtette, megértette és elfogadja a frakció és a pártja felől érkező kritikát, és lemond.