Az amerikai elnök szerint fogy az idő Irán számára, hogy nukleáris megállapodást kössön az Egyesült Államokkal az ellenségeskedések tartós beszüntetésének biztosítása érdekében.

Donald Trump amerikai elnök az ellenségeskedések fokozott intenzitású újrakezdésével fenyegetett vasárnap késő este. Vasárnap az iráni média arról számolt be, hogy az Egyesült Államok nem tett elég konkrét engedményt az Irán által javasolt, a háború befejezését célzó tárgyalási menetrendre adott legutóbbi válaszában. 

Időközben Izrael légicsapással végzett az Iszlám Dzsihád palesztin fegyveres szervezet egyik vezetőjével Libanonban – jelentette vasárnap este az ANI libanoni hírügynökség. Az izraeli hadsereg a napokban meghosszabbított tűzszünet ellenére hajtott végre légicsapásokat Libanon déli és keleti részén.