Nicușor Dan államfő kihirdette az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvényt, amely tegnap este jelent meg a Hivatalos Közlönyben. A ma is Ausztriában tartózkodó elnök a tegnap közölte azt is, hogy a második deficitcsökkentő csomagért augusztus elején készül felelősséget vállalni a kormány. Rámutatott: amikor többévnyi túlköltekezés után kiadáscsökkentő intézkedéseket kell hozni, bonyolulttá válik a politikusok és a lakosság közötti viszony. Szerinte ebből adódnak a koalíción belüli feszültségek. De nagyszerűnek tartja, hogy a Nyugat-barát pártok vállalták a kormányzást, hiszen mindegyikük számára könnyebb lett volna ellenzékben maradni – mondta az államelnök. Az első deficitcsökkentő csomag kihirdetése azt jelenti, hogy augusztus 1-től 19 százalékról 21 százalékra nő az általános áfakulcs, emelkedik a jövedéki adó, 10 százalékos egészségügyi járulékkötelessé válik a 3 ezer lej fölötti nyugdíjrész, a bankok adói is emelkednek, nő az osztalékadó, valamint befagyasztják a közszférában a béreket, illetve a nyugdíjakat.
Tizenöt év börtönbüntetésre ítéltek egy román állampolgárt Oroszországban
Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt ítélték el a 2002-ben született férfit.
Tovább...INS: Csökkent az ipari üzleti forgalom és a feldolgózóipari új megrendelések is
Az idei első negyedévben 1,8 százalékkal csökkent az ipari vállalatok üzleti forgalma 2025 azonos időszakához képest, míg a feldolgozóipari új megrendelések 2,9 százalékkal apadtak.
Tovább...Mától kezdődik az iskolások nyári vakációja
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a következő tanév 36 tanítási hétből áll és június 18-ig tart.
Tovább...Figyeljünk a véletlenszerű barangolásra!
Az utóbbi években a hatóságok több panaszt kaptak olyan személyektől, akiknek nagy számlát állítottak ki, miután az országhatár közelében jártak telefonjukkal.
Tovább...