Egymást követik a sokkolónál sokkolóbb nyilatkozatok az új amerikai adminisztráció részéről. Az európai politikusok csak kapkodják a fejüket, amikor olyanokat hallanak Donald Trumptól, hogy az ukrajnai háborút maga a lerohant fél robbantotta ki. De ha őszinték akarunk lenni, a konfliktus eredettörténete eddig is ingatag lábakon állt. Egy másik elmélet szerint Ukrajna lerohanását az Egyesült Államok provokálta ki azzal a céllal, hogy leválassza Európát az olcsó földgázról, és ezzel versenyelőnybe hozza az amerikai vállalatokat. Hogyan alakulnak ki, és miként működnek az egymással versengő valóságmagyarázatok? Mikor minősülnek összeesküvés-elméletnek? Ennek próbáltunk utánajárni Kustán Magyari Attila szociológus, újságíró, a finnországi Tampere Egyetem doktorandusza segítségével, akinek nemrégiben jelent meg Odaát című könyve a Mentor Könyvek Kiadónál.
„Mi egy szabályokra, nem pedig erőre épülő világrendet szeretnénk”
Az európai exporttermékekre kivetett 20 százalékos amerikai vámtarifa aránytalan, indokolatlan és törvénytelen, ennek ellenére az Európai Uniónak a Nemzetközi Kereskedelmi…
Tovább...Kelemen Hunor: „Nem múlt el a veszély”
Azzal, hogy Călin Georgescu nem indulhat az elnökválasztáson, még nem múlt el a veszély – figyelmeztet a Romániai Magyar Demokrata…
Tovább...Közös fellépés az illegális tartalmak ellen
Az utóbbi néhány hónapban a szélsőséges propaganda – melyet a titkosszolgálatok szerint Oroszország finanszírozott – a közösségi médiából átköltözött a…
Tovább...Felállt az elnökválasztási mezőny, tolongás van a jobbközépen és a szélsőjobboldalon
Felállt a jelöltek mezőnye a május 4-i elnökválasztás előtt. Néhány óvás elbírálása még hátravan, de ezek kimentele lényeges változást már…
Tovább...