A világranglista második helyén álló, a tornán elsőként kiemelt Halep ezúttal mindössze 62 perc alatt győzte le ellenfelét, miután előző két mérkőzését sokkal nehezebben, három szettben nyerte.

Döntőt játszik Simona Halep a 2 millió 600 ezer dollár összdíjazású dubaji tenisztornán, miután tegnap kora este kiváló játékkal 6:2, 6:0-ra legyőzte az amerikai Jennifer Bradyt.

Simona Halep 2015-ben megnyerte a dubaji tornát, tavaly pedig a negyeddöntőig jutott, ahol vereséget szenvedett a svájci Belinda Bencictől.

Az idei fináléban Jelena Ribakina lesz Halep ellenfele. A világranglista 19. helyét elfoglaló 21 éves kazah lány az elődöntőben a horvát Petra Marticot búcsúztatta nagyon magabiztos játékkal.