Felszólította az iráni Forradalmi Gárda Szaúd-Arábiát és az Egyesült Arab Emírségeket, hogy tartsák tiszteletben Teherán tűréshatárait, máskülönben megtorlásra kell számítaniuk. Irán azzal vádolja Szaúd-Arábiát és az Egyesült Arab Emírségeket, hogy ők pénzelték azt az öt fegyveres támadót, akik múlt szombaton tüzet nyitottak egy katonai parádén a délnyugat-iráni Ahváz városában és megöltek 25 embert, köztük a Forradalmi Gárda 12 tagját. Hosszein Szalami, a Forradalmi Gárda helyettes vezetője felszólította Washingtont is, hogy hagyjon fel a terroristák támogatásával, mert különben nagy árat kell fizetnie. Irán az Egyesült Államokat is megvádolta azzal, hogy támogatta a szombati támadás elkövetőit. A síita Irán és a szunnita Szaúd-Arábia egymás riválisai a Közel-Keleten, és más-más oldalt támogatnak a szíriai és a jemeni konfliktusban.
Közel van a béke Pakisztán szerint
Az Egyesült Államok megsemmisített több iráni drónt, amely a Hormuzi-szoroson áthaladó hajókat vette célba - jelentette be az amerikai Középsõ…
Tovább...Az ukrán fronton harcoló katonákkal találkozott az orosz elnök
Ukrajnában több mint 700 ezer orosz katona harcol - jelentette ki Vlagyimir Putyin államfő a katonákkal pénteken tartott találkozón a…
Tovább...Egy időben lépett működésbe ma reggel 3 tűzhányó Kelet-Indonéziában
A 270 millió lakosú Indonézia 130 aktív vulkánjával a Föld legaktívabb vulkanikus területének számít.
Tovább...Rekordmeleget mértek június elején az Antarktiszon
A mért érték meghaladja a térségben korábban, 1998-ba mért 13,3 Celsius-fokos rekordot.
Tovább...