A két Korea ismét megpróbál összehozni egy csúcstalálkozót, amely várhatóan szeptemberben lesz Phenjanban. A találkozó megtartásáról ma egyeztetettek a két ország képviselői a két Korea határán fekvő Panmindzsonban.A szöuli tárca által kiadott közlemény szerint a delegációk áttekintették, hányadán áll az úgynevezett panmindzsoni nyilatkozat végrehajtása, és őszintén tárgyaltak a benne foglaltak tevékenyebb végrehajtásáról. A két Korea vezetői április 27-én tartották meg első csúcstalálkozójukat, tíz év után ez volt az első legmagasabb szintű tárgyalás a két ország között. A Koreai-félsziget békéjéről, felvirágoztatásáról és újraegyesítéséről szóló nyilatkozatban vállalták, hogy még az idén hivatalosan is lezárják az 1950-53-as koreai háborút, amely csupán fegyverszünettel, és nem békeszerződéssel ért véget. Közös célként fogalmazták meg a Koreai-félsziget atommentesítését. Megállapodták a diplomáciai kapcsolatok szorosabbra fűzésében, abban is, hogy felhagynak az ellenségeskedés minden formájával, vállalták továbbá, hogy rendszeresen tartanak katonai egyeztetéseket a feszültség további csökkentése érdekében. Kim Dzsong Un és Mun Dzse In május végén újra találkozott egymással Panmindzsonban, de akkori találkozójukat előre nem jelentették be.
Bizottsági nem a kisebbségvédelemre
Az Európai Bizottság úgy döntött, hogy nem indít jogalkotást a nemzeti kisebbségek védelmében a Minority SafePack kezdeményezés alapján - írja honlapján és a közösségi médiában Vincze Loránt EP-képviselő.
Tovább...GCS: 3353 új fertőzött, 63 halálos áldozat
Kissé csökkent az intenzív osztályon ápolt koronavírusos betegek száma Romániában. A Stratégiai Kommunikációs Csoport pénteki közlése szerint mintegy 8600 beteget kezelnek kórházban, közülük 1.091-et intenzív terápián.
Tovább...Állami kitüntetések a kultúra napján
Kulturális téren dolgozó személyiségeket, közintézményeket és magáncégeket tüntetett ki ma Klaus Iohannis államfő a Cotroceni Palotában.
Tovább...A vártnál kisebb gazdasági növekedés
A világjárvány tartja sakkban a gazdaság helyreállását, a globális gazdasági fellendülés pedig sokkal törékenyebb lehet, ha bekövetkeznek azok a veszélyek amelyek fokozhatják a jövedelem veszteséget és a szegénység növekedését
Tovább...