Hat medve kiemelését hagyta jóvá eddig a környezetvédelmi minisztérium. A tusnádfürdői polgármesteri hivatal és a vadásztársulás által előkészített 12 kiemelési kérés közül tegnap hatot jóváhagyott a minisztérium, a további hat még elbírálás alatt van. Augusztus hatodikán a Sürgösségi Esetek Főfelügyelőségének Hargita Megyei Bizottsága ülésén fő téma a medvekérdés volt, ennek megoldása azért vált sürgetővé, mert a nyári szezonban négy medvetámadás is történt Tusnádon, amellett, hogy a háztartási szemétre rákapott vadállatok állandó rettegésben tartják a környék lakóit. Szép Róbert, a környezetvédelmi minisztérium államtitkára, az Országos Környezetőrség főbiztosa elmondta, hogy a mostani döntés értelmében négy anyamedvét kilenc boccsal együtt elszállítanak Tusnádfürdő környékéről a vadásztársulat által javasolt területekre, ugyanakkor két hím medve kilövését hagyták jóvá. Az államtitkár szerint a többi kérés sincs visszautasítva, hanem hiánypótlást kértek a dokumentációhoz, és ez a kiegészítés hamar megoldható. A tusnádi Szent Anna vadásztársulat vezetője, Rafain Zoltán elmondta, hogy a vadász-társulat nem áthelyezési, hanem kilövési engedély kért mind a 12 medve esetében. Július közepe óta négy személyt sebesített meg medve a Tusnádfürdőn.
Megnyílt ma a forgalom előtt a Transzfogarasi út
A Piscul Negru és Bâlea-vízesés közötti magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.
Tovább...Egy időben lépett működésbe ma reggel 3 tűzhányó Kelet-Indonéziában
A 270 millió lakosú Indonézia 130 aktív vulkánjával a Föld legaktívabb vulkanikus területének számít.
Tovább...Rekordmeleget mértek június elején az Antarktiszon
A mért érték meghaladja a térségben korábban, 1998-ba mért 13,3 Celsius-fokos rekordot.
Tovább...ENSZ: Két halálos áldozata van a tálibok által a nőkre kényszerített öltözködési szabályok elleni tüntetésnek
Erról ma ENSZ nőügyi szervezete (UN Women) jelentett.
Tovább...