A bizottságba, mely Klaus Johannis államelnök elnökletével ma délelőtt ült össze először, minden parlamenti párt két-két képviselőt jelölhetett, őket egészíti ki 11 olyan személyiség, aki szakmai tudásával részt vehet ennek a projektnek a kidolgozásában. A testületet az államfő két tanácsosa, Leonard Orban és Cosmin Marinescu vezeti.A bizottság célja az, hogy Románia közép és hosszútávú céljait, terveit kidolgozza, a mai ülést követően havonta gyűléseznek majd jövő év közepéig.
A magyar miniszterelnök kezdeményezésére az utolsó pillanatban kikerült az Ukrajna uniós csatlakozásának gyorsítására utaló kitétel
A miniszterelnök arról tájékoztatott, hogy a tagállamok vezetői négyórás intenzív vita után tudták lezárni az Európai Tanács ülésének első napirendi pontját.
Tovább...INS: Csökkent az ipari üzleti forgalom és a feldolgózóipari új megrendelések is
Az idei első negyedévben 1,8 százalékkal csökkent az ipari vállalatok üzleti forgalma 2025 azonos időszakához képest, míg a feldolgozóipari új megrendelések 2,9 százalékkal apadtak.
Tovább...Ma este karbantartás miatt elérhetetlen lesz az e-Tarifare
Arra kérik a fuvarozókat és az utazókat, hogy a tervezett karbantartás idején számítsanak esetleges késésekre és ügyintézési fennakadásokra.
Tovább...Mától kezdődik az iskolások nyári vakációja
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a következő tanév 36 tanítási hétből áll és június 18-ig tart.
Tovább...