Amint arról korábbi híradásainkban beszámoltunk, múlt csütörtökön a Boeing 737-es típusú utasszállító leszálláskor túlfutott a havas betonon. Jelenleg a romániai polgári repülés biztonságáért felelős központ vizsgálja az incidens pontos okait. Adatokat gyűjtenek a légiforgalom-irányítóktól, a gép és a repülőtér személyzetétől, ezeket vetik majd össze a pilóták és a torony közötti üzenetváltásokat, az aerodinamikai fékfelületek leszállás közbeni helyzetét rögzítő fekete doboz felvételeivel, adataival. A Blue Air Bukarestből Barcelonába tartó gépe csütörtökön kolozsvári utasok felvétele végett, rossz látási viszonyok és erős havazás közepette szállt le a szamosfalvi reptéren. Egyes beszámolók szerint a pályahossz nagyjából felénél ért földet. A pilóta állítása szerint a műszeres leszállás végső szakaszában vette csak észre, hogy a betont hó borítja, a légi irányítás szerint a körülmények lehetővé tették a biztonságos leszállást.
Megnyílt ma a forgalom előtt a Transzfogarasi út
A Piscul Negru és Bâlea-vízesés közötti magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.
Tovább...Egy időben lépett működésbe ma reggel 3 tűzhányó Kelet-Indonéziában
A 270 millió lakosú Indonézia 130 aktív vulkánjával a Föld legaktívabb vulkanikus területének számít.
Tovább...Rekordmeleget mértek június elején az Antarktiszon
A mért érték meghaladja a térségben korábban, 1998-ba mért 13,3 Celsius-fokos rekordot.
Tovább...ENSZ: Két halálos áldozata van a tálibok által a nőkre kényszerített öltözködési szabályok elleni tüntetésnek
Erról ma ENSZ nőügyi szervezete (UN Women) jelentett.
Tovább...