Romániában egymillió dolgozó hiányzik a munkaerőpiacról – jelentette ki Eugen Teodorovici pénzügyminiszter. A DCNews.ro hírportálnak a miniszter elmondta: javasolta, hogy töröljék azt a 2010-ben hozott rendelkezést, amely szerint a munkáltatók kötelesek átlagbért fizetni egy külföldről érkezett dolgozónak. (tovább…)
Continue ReadingTovább terjed a sertéspestis
Több mint 61 ezer házi sertést pusztítottak el a hatóságok az afrikai sertéspestis rohamos terjedésének megfékezése érdekében, túlnyomó többségüket a Fekete-tenger és a Duna-delta térségében, ahol sokkal agresszívebb a járvány, mint a magyar határral szomszédos megyékben – közölte az állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóság. (tovább…)
Continue ReadingEgyre több a turista, főként hazaiak
Az idei első fél évben 2,5 százalékkal, 10 millió 360 ezerre nőtt a vendégéjszakák száma Romániában a tavalyi azonos időszakhoz mérten – közölte az országos statisztikai intézet. (tovább…)
Continue ReadingPozitív költségvetés-kiigazítás
Pozitív költségvetés-kiigazítást jelentett be tegnap este Viorica Dăncilă miniszterelnök – tájékoztat az Agerpres hírügynökség. A kormánypalotában tartott sajtótájékoztatóján a kormányfő elmondta: a gazdaság jó irányba halad, az idei évi konszolidált általános költségvetéshez becsült bevétel az eredeti összeghez képest 6 milliárd lejjel nőtt. A bruttó hazai össztermék az eredeti becslésekhez képest 945 milliárd lejre fog nőni a szakértők számításai szerint, ez 37 milliárd lejjel több a korábban számított összegnél. (tovább…)
Continue ReadingJohhannis visszaküldte a parlamenthez az offshore-törvényt
Visszaküldte megfontolásra Klaus Johannis államfő a fekete-tengeri gáz kitermelését szabályozó törvényt, amelyet július elején fogadott el a parlament. Az államfő szerint olyan szabályozásra van szüksége az ágazatnak, amely hosszú távon méltányosan, stabil és kiszámítható módon osztja el a hasznot az állam és a beruházók között, és képes hosszú távú együttműködést teremteni a felek között, ez a tervezet pedig ezt nem teszi lehetővé. (tovább…)
Continue ReadingAfrikai sertéspestis: Kártérítést kapnak a gazdák
Az állam megtéríti azt a kárt, amelyet az afrikai sertéspestis okozott a tenyésztőknek – jelentette be a mezőgazdasági miniszter tegnap este a Realitatea TV műsorában. Petre Daea hozzátette: az afrikai sertéspestis-gócok felszámolása és az érintett farmok fertőtlenítése után újratelepítik a sertésállományt, és addig is kártérítést kapnak az érintett gazdák – számol be az Agerpres hírügynökség. (tovább…)
Continue ReadingTerjed az afrikai sertéspestis
Robbanásszerűen terjed az afrikai sertéspestis, már 524 gócot tartanak nyilván, ebből 521 magángazdaság – jelentette be szerdán Geronimo Răducu Brănescu,…
Continue ReadingMegoldanák a medveügyet
Kovászna, Hargita, Maros és Brassó megye tanácselnökei levélben fordultak Cristiana Paşca-Palmer környezetvédelmi miniszterhez, amelyben tájékoztatják a tárcavezetőt a térség barnamedvékkel kapcsolatos problémáiról. (tovább…)
Continue ReadingA kilövés nem megoldás
A megyei tanácselnökök levelére, illetve a medvékkel kapcsolatosan felmerülő problémákra reagált Csibi Magor, a WWF romániai igazgatója is. A maszol.ro-nak nyilatkozva Csibi Magor elmondta, véleménye szerint nem a medvék kilövése jelentené a megoldást. (tovább…)
Continue ReadingTanácskozás a kormánynál
Az afrikai sertéspestis terjedésének megakadályozásáról tárgyalnak pár órán belül a kormánynál a miniszterelnök, a mezőgazdasági, a belügyi és a védelmi miniszter. (tovább…)
Continue ReadingEurópai konferencia a városok fejlődéséről
A városok fenntartható fejlesztéséről és az európai alapok szerepéről szóló konferencián vesz részt ma Bukarestben a regionális politikával foglalkozó európai biztos. (tovább…)
Continue ReadingVilágörökség része lehetnek a máramarosi szűz erdők
Az UNESCO világörökség listájára javasolta Románia az ország északi részén lévő szűz erdőket. A listán 24 ezer hektár érintetlen erdő szerepel a máramarosi Kohóvölgy, Horgaspataka és Tőkés települések szomszédságában. (tovább…)
Continue Reading