Több mint 30 millió lejt utalt ki a kormány tegnap vér, szövet és sejtbankok megépítésére és a központok felszerelésére. Ezeket Bukarestben, Jászvásáron, Marosvásárhelyen és Temesváron építik meg. (tovább…)
Continue ReadingÖt új hatóanyagot vett fel az ártámogatott és ingyenes gyógyszerek lajstromára a kormány
Ezeket az idült, vírusos eredetű hepatitisz, a tuberkulózis és különböző ritka betegségek kezelésében használják. (tovább…)
Continue ReadingRegionális központok a viselkedési zavarokkal élő gyermekeknek
A kormány majdnem 14 és fél millió lejt utal ki a következő két évben a viselkedési zavarokkal élő gyermekek védelmére.…
Continue Reading155-re nőtt az influenza halálos áldozatainak száma
Újabb két személy halálát okozta az influenza, ezzel 155-re nőtt a betegség halálos áldozatainak száma – tájékoztat az Agerpres hírügynökség az Országos Közegészségügyi Intézet Fertőző Betegségeket Ellenőrző és Felügyelő Országos Központja közleményére hivatkozva.
(tovább…) Continue ReadingA szaktárca szerint nem szennyeződött az Aranyos és a Maros
Nem szennyeződött vegyi anyagokkal az Aranyos folyó, miután egy műszaki meghibásodás következtében hozzávetőlegesen 6.000 köbméternyi zagy folyt bele az abrudbányai Cupru Min bányavállalat Sesely-völgyi ülepítőjéből.Ugyanakkor nem állt fenn annak a veszélye sem, hogy a szennyeződés elérje az országhatárt – nyilatkozta tegnap Olimpia Negru vízügyi államtitkár. (tovább…)
Continue ReadingOltás-ügy
Leállította az egészségügyi minisztérium 10.000 adag kanyaró elleni oltóanyag exportját, és elindította az eljárást a vakcinák megvásárlására – nyilatkozta tegnap Florian Bodog tárcavezető. (tovább…)
Continue ReadingIdeiglenes megoldással sikerült megállítani a zagy kiömlését az Erdélyi-érchegységben
Csupán ideiglenes megoldással sikerült megállítani a zagy kiömlését az Erdélyi-érchegységben, a szászavinci zagytározóból. A Cupru Min bányavállalat a kormány segítségét kérte a végleges megoldás megtalálásához – közölte tegnap az Agerpres hírügynökség. (tovább…)
Continue Reading147-re nőtt az influenza halálos áldozatainak száma
Újabb öt személy halálát okozta az influenza, és ezzel 147-re nőtt a betegség halálos áldozatainak száma ebben a szezonban – közölte ma az Országos Közegészségügyi Intézet.
(tovább…) Continue ReadingRomán-magyar kórházi együttműködés indul
Több mint 13 millió euróból kezdődnek egészségügyi fejlesztések egy román-magyar uniós program segítségével Szatmár megye, valamint a magyarországi Szabolcs-Szatmár-Bereg megye három kórházában – tájékoztat az MTI.
(tovább…) Continue ReadingÚjabb orvosságot vonnak ki forgalomból
Újabb köhögés elleni szirupot vonnak ki forgalomból, ezúttal az Epistat elnevezésű készítményt – tájékoztat a Digi24 hírtelevízió.
(tovább…) Continue ReadingINSP: 142 influenzás személy vesztette életét
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint 142 személy vesztette életét eddig az idei szezonban influenza miatt.
(tovább…) Continue ReadingGyógyszerbeszerzést gyorsító szoftvert mutattak be
A gyógyszerek és a páciens közötti folyamatban érdekeltek összekötését biztosító programot mutattak be a páciensek egyesületei. (tovább…)
Continue Reading