Jövő héten dőlhet el, hogy betiltják-e a dohányzást a nyilvános helyeken: a törvénymódosítást korábban már jóváhagyta a Szenátus, most a Képviselőház asztalán van. A kezdeményezést kedden pozitívan véleményezte az egészségügyi bizottság is, így most már csak a plénum szavazatán múlik, hogy elfogadják a jogszabályt. A törvénytervezet a jelenlegi formájában tiltaná a dohányzást minden zárt nyilvános térben, így ezentúl nem lehetne dohányozni a közintézményekben, az éttermekben és a szórakozóhelyeken sem, de tiltott lenne a dohányzás a játszótereken és más, gyerekeknek szánt területeken is. Ezeken a tereken az elektronikus cigaretták használata is tilos lenne. A kihágásokért magánszemélyek 100 és 500 lej közötti bírságot kaphatnak, a jogi személyeket akár 15 ezer lejjel is büntethetik. A törvénytervezetről várhatóan jövő héten szavaz a képviselőház.
A parlament elutasította Adrian Veștea kormányát
A kormány beiktatásához legalább 233 támogató szavazatra lett volna szükség. Ezzel szemben hétfőn este mindössze 189-en szavaztak bizalmat a kabinetnek,…
Tovább...Dominic Fritz bizalmi szavazást kér
Az USR elnöke közölte, hogy végigviszi temesvári polgármesteri mandátumát.
Tovább...Hatósági felügyelet alatt a bukaresti főpolgármester
Az államfő szerint a főpolgármesternek hivatalban kellene maradnia.
Tovább...Hunyad megyében négyszer több medve van
A medvék naponta mennek be a lakott területekre és okoznak károkat.
Tovább...