A marosvásárhelyi rádió udvaráról indult útjára tegnap a Gurul a rádió elnevezésű kerékpáros karaván. Az eseményre tizenötödik alkalommal kerül sor. Az elmúlt 14 év alatt a karaván körülbelül 10 ezer kilométert tett meg. Az út során a kollégák hallgatóikkal személyesen találkoznak, és lehetőség van véleménynyilvánításra is a műsorokkal kapcsolatban. A Gurul a rádió első állomása a Bâlea vízesés volt, ahonnan ma reggel indultak tovább a karaván tagjai. Az október másodikán véget érő út hossza nagyjából 600 kilométer.A Gurul a rádió túrát idén Kádár Zoltán rádiós kolléga szervezte.
INS: Csökkent az ipari üzleti forgalom és a feldolgózóipari új megrendelések is
Az idei első negyedévben 1,8 százalékkal csökkent az ipari vállalatok üzleti forgalma 2025 azonos időszakához képest, míg a feldolgozóipari új megrendelések 2,9 százalékkal apadtak.
Tovább...Ma este karbantartás miatt elérhetetlen lesz az e-Tarifare
Arra kérik a fuvarozókat és az utazókat, hogy a tervezett karbantartás idején számítsanak esetleges késésekre és ügyintézési fennakadásokra.
Tovább...Mától kezdődik az iskolások nyári vakációja
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a következő tanév 36 tanítási hétből áll és június 18-ig tart.
Tovább...Figyeljünk a véletlenszerű barangolásra!
Az utóbbi években a hatóságok több panaszt kaptak olyan személyektől, akiknek nagy számlát állítottak ki, miután az országhatár közelében jártak telefonjukkal.
Tovább...