Az Irán és az Egyesült Államok által aláírt keretmegállapodás Amerika vereségének beismerése – szögezte le szerdán Mohammed Baker Kalibaf iráni főtárgyaló Bakuban, az Iszlám Együttműködés Szervezetének (OIC) találkozóján. Hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a Közel-Kelet politikai és biztonsági berendezkedéséről ezentúl csak a régió országai dönthetnek. Kalibaf emellett a hazája és az Egyesült Államok közötti megállapodás kulcselemének nevezte a libanoni rendezést.
