A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) az iráni-amerikai keretmegállapodásnak megfelelően ellenőrizni fogja Irán nukleáris létesítményeit – közölte ma Japánban Rafael Grossi, az ENSZ-szervezet főigazgatója. Ugyanakkor Eszmáil Bagai, az iráni külügyminisztérium szóvivője Teheránban azt mondta, hogy jelenleg nincsenek tervben az atomenergia-ügynökség ellenőrzései a háborúban megrongálódott nukleáris létesítményekben. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint Irán mintegy 440 kilogramm, körülbelül 60 százalékos tisztaságúra dúsított uránnal rendelkezik. Szakértők szerint, ha a dúsítás eléri a 90 százalékot, ez a mennyiség akár több atombomba előállításához is elegendő lehet.
