Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő a PNL országos elnökségének ülése után. A politikus beszámolója szerint a vezető testület úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg több megyei szervezet ügyvivő vezetőségének mandátumát. A döntés Argeș, Brassó, Călărași, Galac, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Ilfov, valamint Bukarest 2., 3., 4. és 5. kerületi szervezetét érinti.
