Megjelent a Hivatalos Közlönyben a térinformatika (GIS) tanterve. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a középiskolásoknak szánt új opcionális tantárgy a földrajz és az informatika határterületén helyezkedik el, de érinti többek között a környezetvédelmet, a várostervezést, a közlekedést, a turizmust, a kulturális örökség védelmét, a kockázatkezelést, a fenntarthatóságot vagy a helyi gazdaságot is.

Az új tantárgyat a 9-12. osztályos diákok választhatják, humán és reál tagozaton egyaránt, szakiránytól függetlenül. A térinformatikát heti egy órában oktatják, egy teljes tanéven át.

„A tantárgy azoknak a diákoknak szól, akik szeretnének gyakorlatias módon tanulni, modern technológiákat használni és jobban megismerni a saját lakóhelyüket és környezetüket” – áll a minisztérium közleményében.