Bejelentette lemondását Dragoș Anastasiu, az egy hónapja beiktatott kormány egyik miniszterelnök-helyettese, akiről kiderült, hogy nyolc éven át úgynevezett védelmi pénzt fizetett egy korrupcióért bebörtönzött adóellenőrnek. Anastasiu tegnapi sajtóértekezletén azt állította, hogy cége esetében – „nem meggazdagodási, hanem túlélési megvesztegetésről” volt szó, ártatlanságát pedig az is bizonyítja, hogy a korrupcióellenes ügyészség (DNA) nem emelt vádat ellene. A távozó kormánytag abban a korrupciós ügyben érintett, amelynek nyomán Angela Burlacu adóellenőrt jogerősen öt év és két hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte 2023-ban a bukaresti táblabíróság.
A vádirat szerint Anastasiu turisztikai cége 2009-2017 között több mint 150 ezer eurót fizetett fiktív tanácsadási szolgáltatásokért Burlacu egy rokonának, illetve rendszeresen biztosított ingyenes európai és ázsiai luxusvakációkat az adóellenőrnek és hozzá közel álló személyeknek (olykor 12 fős társaságoknak), miután az adóhatóság (ANAF) állítása szerint megzsarolta. A több vállalkozásban is tulajdonrésszel rendelkező Anastasiu azt állította, hogy évekig nem tudott az adóellenőr kifizetetlen számláiról, de amint „teljessé vált számára a kép”, társtulajdonosával együtt maga fordult a DNA-hoz. Megjegyezte: bárcsak más vállalkozóknak is lenne bátorságuk szembeszállni azzal a nyomással, amellyel a korrupt hivatalnokok kenőpénzt próbálnak kierőszakolni tőlük”.
Mentségére azt hozta fel, hogy a cég ellen adócsalás gyanújával indított, öt évre kiterjedő vizsgálat csőddel fenyegette a gazdasági válság idején amúgy is nehéz helyzetben lévő cégét, amelynek választania kellett, hogy eleget tesz a „zsaroló” követeléseinek, vagy megkockáztatja, hogy több száz alkalmazottja munka nélkül marad és 20 ezer vakációzó ügyfelüket már nem tudják hazahozni. Anastasiu a kormány küszöbön álló újabb deficitcsökkentő intézkedéseivel hozta összefüggésbe, hogy a média lejárató kampányt indított ellene a két éve lezárult bírósági ügy miatt.