Online oktatásban részesülhetnek a krónikus beteg gyermekek vagy idős személyekkel élő tanulók. Ehhez azonban a családorvos által kiállított igazolás felmutatására van szükség. Monica Anisie tanügyminiszter ma a Digi24 hírtelevíziónak azt nyilatkozta, az iskoláknak biztosítaniuk kell az online oktatásban való részvételt ezen tanulók számára. A jelenlegi előírások ugyanakkor nem teszik lehetővé azt, hogy a szülő „csak úgy” otthon tartsa a gyermekét – mondta a tárcavezető.
Dominic Fritz bizalmi szavazást kér
Az USR elnöke közölte, hogy végigviszi temesvári polgármesteri mandátumát.
Tovább...Hatósági felügyelet alatt a bukaresti főpolgármester
Az államfő szerint a főpolgármesternek hivatalban kellene maradnia.
Tovább...Hunyad megyében négyszer több medve van
A medvék naponta mennek be a lakott területekre és okoznak károkat.
Tovább...Románia és Szlovákia együtt kérte az EB-t, hogy tegye rugalmasabbá a barnamedvékre vonatkozó szigorú szabályokat
A két ország emlékeztetett: a lakossági biztonság érdekében az Európai Unióban korábban a farkas is lekerült a szigorúan védett fajok listájáról.
Tovább...