A Gyimes vidéke Csíkszeredától keletre közelíthető meg a 12A jelzésű országúton. A mintegy 30 km hosszú szakaszon nem csak a gyönyörű tájat csodálhatja a turista, de egyedülálló látványnak számítanak a patakvölgyek kis szórványtelepülései, a porták kialakítása, az építkezés formája, a ma is egységes népi kultúra, viselet, szokások, zene és tánc. Tulajdonképpen a Tatros folyó felső vízgyűjtő területét foglalja magában a vidék. Lakói római katolikus vallású gyimesi csángók, a székelység egyik sajátos etnikai csoportja. A Gyimes völgyében három nagyközséget látogathatunk meg: Gyimesfelsőlokot, Gyimesközéplokot és Gyimesbükköt. Ebből a három településből verbuválódott össze az a több mint ötven jó hangú, dalos kedvű férfi, aki 2017 tavasza óta nagyon sok hallgató szívét megdobogtatja műsorával. Libabőrös lesz az ember, amikor felcsendülnek a hazafias- vagy katonadalok, és úgy érezzük ilyen lélekből, ilyen őszintén csak itt csendülnek fel az ezeréves határ közelében. Sármási Bocskai János összeállítása.
Audió lejátszóSzázszorszépek a színpadon
Olyan jó tulajdonságokat is a felszínre hoz a gyerekekben a színpadi játék, a közös alkotói folyamatban való részvétel, amelyet még…
Tovább...Aranymisés a máriaradnai plébános
Június közepén tartotta aranymiséjét Máriaradna első nem szerzetespapja, Reinholz András. A római katolikus plébános hivatásának eddigi 50 éve alatt csak…
Tovább...Tűzön ugrottak át Pécskán
Néphiedelemben gyökerező mágia, a nyári napforduló misztikuma, a jó termés meghálálása, egészség- és szerelemvarázsló erő – megannyi titokzatosság, ami Szent…
Tovább...Döngött Csíkszereda főtere
Néptánctól, mókázástól és gyermekzsivajtól volt hangos a pünkösdöt megelőző csütörtökön Csíkszereda főtere. Az András Alapítvány és partnerei által szervezett 37.…
Tovább...