A panamai Mossack Fonseca ügyvédi irodához köthető nemzetközi offshore-botrányt kirobbantó kiszivárogtató úgy érzi, veszélyben van az élete, de a Süddeutsche Zeitung szinte bármi áron hajlandó megvédeni és titokban tartani kilétét ? hangsúlyozta tegnap a lap főszerkesztője. Utóbbi úgy fogalmazott: az oknyomozó újságírás alapja a források védelme. A titoktartást kérő forrás egy évvel ezelőtt kereste meg a müncheni lapot azzal, hogy szeretné, ha nyilvánosságot kapnának a panamai ügyvédi irodánál zajló ügyek. Minden valószínűség szerint ez a világ legnagyobb kiszivárogtatása: a forrás 2,6 tized terabyte adatot adott át, amely több mint 11 millió dokumentumot tartalmazott kétszázezernél is több offshore vállalkozásról, betekintést nyújtva abba, hogyan mozgattak pénzeket többek között a világ leggazdagabb és legnagyobb hatalmú emberei.
Külföldiek is jelentkezhetnek az orosz hadseregbe
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn, július 7-én aláírta azt a rendeletet, amely lehetővé teszi, hogy külföldiek ne csak a rendkívüli állapot…
Tovább...Lengyelország újra ellenőrzi a Németországgal és Litvániával közös határait
A döntés válasz Berlin korábbi hasonló intézkedésére, és célja az illegális bevándorlás megfékezése – közölte a varsói kormány. A határellenőrzés július…
Tovább...Sepsi Classic – zenei fesztivál
Sepsiszentgyörgyön ma kezdődik a Sepsi Classic fesztivál ahol klasszikus és kortárs dallamok, világsztárok és kerékpáros komolyzene is várja az érdeklődőket.…
Tovább...A kulturális esemény és a tömegszórakoztatás megkülönböztetését kéri Demeter András
A kulturális események a szórakoztatóipartól való megkülönböztetését kéri a Kulturális Minisztérium az új TVA-szabályozások tükrében. Az államháztartási egyensúlyt célzó adóügyi intézkedések…
Tovább...