Május végére a GDP 1,75 százalékára csökkent Románia költségvetési hiánya, szemben a tavaly májusi 3,35 százalékkal – közölte a pénzügyminisztérium.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter szerint a hiány mérséklését nem a beruházások visszafogásával, hanem a kiadások szigorúbb ellenőrzésével és az uniós források hatékonyabb felhasználásával sikerült elérni. Ugyanakkor figyelmeztetett: az év második fele továbbra is komoly kihívásokat tartogat. Az első öt hónapban a költségvetési bevételek 9,2 százalékkal nőttek, miközben a kiadások 1,5 százalékkal csökkentek az előző év azonos időszakához képest. Április végén 1,17 százalék volt a költségvetési hiány.
