Süket fülekre talált a Kovászna, Hargita és Maros megyei Románok Polgári Fórumának közleménye, amelyben arra szólította fel a marosvásárhelyi tanácsosokat, hogy ne tüntessék ki posztumusz díszpolgári címmel a tavaly elhunyt Kincses Elődöt – írja a vasarhely.ma portál.
A tanácsülésen megszavazták, hogy Ștefan Boroş „Tety” (Boros István) karikaturista művész, Ștefan Someșan tanár, volt főtanfelügyelő, Káli Király István író, szerkesztő, könyvkiadó mellett a pontosan egy évvel ezelőtt elhunyt Kincses Előd ügyvéd, emberjogvédelmi aktivista és publicista is posztumusz kitüntetésben részesülhet. A díszpolgári címeket június 28-án, vasárnap délelőtt 11 órától adják át a marosvásárhelyi Kultúrpalota Tükörtermében.
