Legmagasabb fokú, vörös színjelzésű hőségriadót adtak ki a meteorológusok vasárnapra a Körösök-vidékére, Máramarosra, Erdélyre és Észak-Moldvára.

A júniusi abszolút rekordhőmérsékletet megközelítő értékeket várnak, a becslések szerint 39-40 fok lesz. Vasárnap az ország többi részén narancssárga, Dobrudzsa, Ialomita és Călăraşi megye sárga figyelmeztetés alatt lesz. Ma narancssárga jelzésű hőségriadó van érvényben az ország 11 nyugati megyéjében, ahol a hőmérséklet eléri a 37 fokot, az ország többi részén sárga hőségriadó van. Az ország észak-nyugati megyéinek jelentős részében szombaton narancssárga, máshol sárga hőségriadó lesz. A hőterhelés fokozatosan erősödik, a hőmérséklet-páratartalom index a síkvidéki területeken, majd a dombvidéken is eléri, illetve meghaladja a kritikus 80 egységet. Szombatról vasárnapra és vasárnapról hétfőre virradóra több térségben trópusi éjszaka lesz; országos szinten a minimumok 14 és 25 fok között alakulnak. A meteorológusok közlése szerint a hőhullám július első napjaiig kitart.