Nicușor Dan államfő ma részt vesz a keleti szárny országainak második csúcstalálkozóján, a Helsinki-formátum gdanski ülésén – tájékoztatott az elnöki hivatal.

Nicușor Dan államelnök bemutatja az európai vezetőknek Románia haderőfejlesztő lépéseit. Ismerteti az ország részvételét a SAFE programban, valamint a közös európai védelmi projektekben. A lengyelországi találkozó középpontjában az Oroszországgal szomszédos uniós tagállamok védelmének összehangolása áll.

A tanácskozáson részt vesz Románia és Litvánia elnöke, valamint Svédország, Finnország, Észtország és Lettország miniszterelnöke.