Az államfőjelöltek egyike, Sebastian Popescu kérte az első forduló eredményének érvénytelenítését az alkotmánybíróságtól. Az Új Románia Párt elnöke, azt mondta, a beadványban több érvet is felsorolt, amelyek alapján az első forduló érvénytelenítését kéri, de a legfontosabb ezek közül, hogy a 11 jelölt nem indult egyenlő eséllyel a választáson. Ez legfőképpen annak tudható be szerinte, hogy a média, az influenszerek, a véleményformáló újságírók és a közvélemény-kutató intézetek egyaránt eleve az esélyes és esélytelen kategóriába sorolták a jelölteket és ekként beszéltek róluk.
Tizenöt év börtönbüntetésre ítéltek egy román állampolgárt Oroszországban
Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt ítélték el a 2002-ben született férfit.
Tovább...INS: Csökkent az ipari üzleti forgalom és a feldolgózóipari új megrendelések is
Az idei első negyedévben 1,8 százalékkal csökkent az ipari vállalatok üzleti forgalma 2025 azonos időszakához képest, míg a feldolgozóipari új megrendelések 2,9 százalékkal apadtak.
Tovább...Ma este karbantartás miatt elérhetetlen lesz az e-Tarifare
Arra kérik a fuvarozókat és az utazókat, hogy a tervezett karbantartás idején számítsanak esetleges késésekre és ügyintézési fennakadásokra.
Tovább...Mától kezdődik az iskolások nyári vakációja
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a következő tanév 36 tanítási hétből áll és június 18-ig tart.
Tovább...