Hatra nőtt az árvizek áldozatainak száma hazánkban, és további két eltűnt személyt tartanak nyilván a hatóságok. Az áradások Moldvában több mint 6 ezer gazdaságot tettek tönkre. A galaci Conachi településen egy tábort létesítettek az árvízkárosultaknak, ott 30 sátorban 200 ágy van, sokak számára egyelőre ez az egyedüli menedékük. Marcel Ciolacu kormányfő tegnap ellátogatott a Galac megyei faluba, ahol az otthonukból evakuált emberek számára létrehozott tábort kereste fel. A belügyminisztérium szerint hat moldvai megye – Galac, Vaslui, Arges, Bákó, Iasi, Neamt – és a bánsági Temes megye 28 településének több mint hatezer háztartását érintették a heves esőzések nyomán kialakult áradások. Az országos hidrológiai és vízgazdálkodási intézet ma estig érvényes harmad-, másod- és elsőfokú figyelmeztetést adott ki árvizekre, gyors vízszintemelkedésre az ország 13 vízgyűjtő területén lévő folyókra. A harmadfokú, vörös riasztás moldvai folyókra érvényes.
Mozaik, 2026. június 16-a
Jubileumi tudományos konferenciával és alumni-találkozóval ünnepelte a magyar nyelv- és irodalomoktatás 70. évfordulóját a Bukaresti Egyetem Hungarológiai Tanszéke. A június…
Tovább...Tüntetést tart a Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége
Szakszervezeti források szerint a tüntetésen megközelítőleg 20 ezer résztvevőre számítanak.
Tovább...SZÁT-javaslat: Az RMDSZ nem támogatja Adrian Veștea kormányát
Az RMDSZ Szövetségi Állandó Tanácsa (SZÁT) kedden úgy döntött, hogy nem támogatja az Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kormányát. Csoma Botond, a…
Tovább...BNR: Csökkent Románia folyó fizetésimérleg-hiánya
Április végén az ország államadóssága 229,55 milliárd eurót tett ki, 2025. december 31. óta hozzávetőleg 1,1 milliárd euróval nőtt.
Tovább...