Az Ukrajnában harcoló csapatokat látogatta meg szombaton Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter – közölte a szaktárca. A minisztérium honlapján megjelent videofelvételen az látszik, hogy Sojgu kitüntetéseket osztokat a katonáknak és Rusztam Muradov altábornaggyal együtt sétál egyik dél-donyecki város romjai között. Sojgut, aki 2012 óta védelmi miniszter, keményen bírálták a haború támogatói a fronton lévő helyzet kezeléséért, sőt Jevgenyij Prigozsin, a Wagner zsoldosok vezetője múlt hónapban Sojgut és más katonai parancsnokot árulással vádolt.
Közel van a béke Pakisztán szerint
Az Egyesült Államok megsemmisített több iráni drónt, amely a Hormuzi-szoroson áthaladó hajókat vette célba - jelentette be az amerikai Középsõ…
Tovább...Az ukrán fronton harcoló katonákkal találkozott az orosz elnök
Ukrajnában több mint 700 ezer orosz katona harcol - jelentette ki Vlagyimir Putyin államfő a katonákkal pénteken tartott találkozón a…
Tovább...Egy időben lépett működésbe ma reggel 3 tűzhányó Kelet-Indonéziában
A 270 millió lakosú Indonézia 130 aktív vulkánjával a Föld legaktívabb vulkanikus területének számít.
Tovább...Rekordmeleget mértek június elején az Antarktiszon
A mért érték meghaladja a térségben korábban, 1998-ba mért 13,3 Celsius-fokos rekordot.
Tovább...