Nem áll szándékában újabb szigorító intézkedéseket bevezetni az ügyvivő miniszterelnönek. Nicolae Ciucă ugyanakkor azt javasolja az állampolgároknak, hogy a téli ünnepek ideje alatt ne szervezzenek látogatásokat, nagy összejöveteleket, a járvány megfékezésének a legbiztosabb módja ugyanis a távolságtartás. Az ügyvivő kormányfő szerint a hatóságok fel vannak készülve arra az esetre is, ha az ünnepek idején drasztikusan megnő a koronavírus-fertőzöttek száma.
INS: Csökkent az ipari üzleti forgalom és a feldolgózóipari új megrendelések is
Az idei első negyedévben 1,8 százalékkal csökkent az ipari vállalatok üzleti forgalma 2025 azonos időszakához képest, míg a feldolgozóipari új megrendelések 2,9 százalékkal apadtak.
Tovább...Mától kezdődik az iskolások nyári vakációja
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint a következő tanév 36 tanítási hétből áll és június 18-ig tart.
Tovább...Figyeljünk a véletlenszerű barangolásra!
Az utóbbi években a hatóságok több panaszt kaptak olyan személyektől, akiknek nagy számlát állítottak ki, miután az országhatár közelében jártak telefonjukkal.
Tovább...Dominic Fritz bizalmi szavazást kér
Az USR elnöke közölte, hogy végigviszi temesvári polgármesteri mandátumát.
Tovább...