Magyarország és Lengyelország megvétózta az Európai Unió hosszú távú költségvetését és a koronavírus-járvány okozta károk helyreállítását célzó alapot, mivel nem ért egyet az uniós források elosztásra vonatkozó, jogállamiságot érintő feltételrendszerrel. Az erről szóló határozatot az uniós nagykövetek minősített többséggel elfogadták, viszont a költségvetés átviteléhez valamennyi tagország egyetértésére szükség van. Winkler Gyula európai parlamenti képviselővel beszélgettünk.
Koronavírus-járvány: kéthetes zárlatra lenne szükség Fejér Szilárd kémikus kutató szerint
„Figyelembe véve az intenzív terápiás osztályok telítettségét, indokoltnak tartanék egy kéthetes, nagyon szigorú korlátozást, amikor a házból nem szabad kimenni”…
Tovább...Egységesül a felvidéki magyarság politikai képviselete
Március második felében létrejött a Felvidéken a megegyezés az egységes magyar érdekképviselet létrehozásáról. Az új politikai tömörülés a Szövetség –…
Tovább...Nem lesz diszkriminatív a „vakcinaútlevél”
Agerpres Az Európai Unió polgárainak alapvető joga a szabad mozgás, és a várhatóan júniusban bevezetendő digitális zöldigazolvány semmilyen módon nem…
Tovább...Az államfő március 15-i köszöntése a román többség csitításáról is szól Horváth István szerint
„Igazából eléggé keserű szájízzel vettem tudomásul, hogy egy ilyen politikai konjunktúrában tér vissza ez a normalitás” – mondja Horváth István szociológus, egyetemi tanár. A Nemzeti Kisebbségkutató Intézet igazgatója szerint az ilyen típusú üzenetek azért is fontosak, mert – a többség felé – elfogadási gesztusként működnek, „a csitításról is szólnak”.
Tovább...