A múlt század eleji erdélyi magyar irodalom egyik jeles alakjának, Kuncz Aladárnak avattak emléktáblát és domborművet Budapesten, az Erdélyi Gyülekezet Református Hitközségnél. Az emléktáblát az aradi Kölcsey Egyesület állíttatta, lévén, hogy a néhai író, tanár és szerkesztő Aradon született. Igaz, korán elkerült a Maros-parti városból, és munkássága Kolozsváron, illetve Budapesten teljesedett ki. A Kölcsey Egyesület azonban aradiként büszkélkedik vele ? mondja Berecz Gábor, a 19. században alapított, majd az 1989-es rendszerváltás után újraalapított civil szervezet ügyvezetője., akivel Pataky Lehel Zsolt beszélgetett Kuncz Aladárról.
Audió lejátszóMihály István rádiós újságíró, költő és a Garabonciás együttes
A következő közel fél órában Zilahi Csaba, a kolozsvári rádió szerkesztője beszélget Mihály István kolozsvári rádióssal, költővel, illetve Csutak Istvánnal…
Tovább...Százszorszépek a színpadon
Olyan jó tulajdonságokat is a felszínre hoz a gyerekekben a színpadi játék, a közös alkotói folyamatban való részvétel, amelyet még…
Tovább...Aranymisés a máriaradnai plébános
Június közepén tartotta aranymiséjét Máriaradna első nem szerzetespapja, Reinholz András. A római katolikus plébános hivatásának eddigi 50 éve alatt csak…
Tovább...Tűzön ugrottak át Pécskán
Néphiedelemben gyökerező mágia, a nyári napforduló misztikuma, a jó termés meghálálása, egészség- és szerelemvarázsló erő – megannyi titokzatosság, ami Szent…
Tovább...