Észak-Korea sikeres kísérletet hajtott végre Hvaszong?15 típusú, új fejlesztésű interkontinentális ballisztikus rakétájával, amely képes elérni az Egyesült Államok egész területét ? jelentette be a világtól elzárkózó ország állami médiája. A nukleáris robbanófejjel felszerelhető, minden eddiginél nagyobb teljesítményű észak-koreai rakéta 4475 kilométeres magasságba emelkedett, és 53 percnyi repülés után indítóhelyétől 950 kilométer távolságra csapódott be ? tudatta a hivatalos nyilatkozat, amelyet egy tévébemondó olvasott be. A Kreml elítélte és provokációnak nevezte a rakéta kísérletet. Felkérte a feleket, hogy őrizzék meg nyugalmukat, hogy a koreai félszigeten a helyzet ne a legrosszabb forgatókönyvnek megfelelően alakuljon ? jelenti a TASS és a France Presse hírügynökség.
Natalija Gorscak: Az EBU 2022-ben egy héten belül kizárta az orosz műsorszolgáltatót, Izrael esetében nem hozott hasonló intézkedést
Szlovénia nem vesz részt a jövő évi Eurovíziós Dalfesztiválon.
Tovább...Tovább emelkedett a thaiföldi, Srí Lanka-i és indonéziai áradások áldozatainak száma
Legkevesebb 1608 halálos áldozatuk van a Thaiföldön, Srí Lankán és Indonéziában pusztító áradásoknak.
Tovább...Heves esőzések sújtják Athént
Készültségbe helyezték ma a hatóságokat Görögországban.
Tovább...A balti államfők szkeptikusan nyilatkoztak a béketárgyalásokról
Lettország, Litvánia és Észtország államfője szkeptikusan nyilatkozott tegnapi rigai találkozójukon az ukrjanai háború lezárását szolgáló béketárgyalások sikeréről.
Tovább...