Tavaly 49 ezer egészségügyi egység működött városon és 11 ezer vidéken ? közölte az Országos Statisztikai Intézet. A vidéki orvosokra 7,9-szer több páciens jutott, mint városon. A fogorvosok esetében 6,1-szer, a gyógyszerészeknél pedig négyszer több beteg jutott vidéken, mint városon. A legtöbb családorvosi rendelő, 6700 városon működött, míg vidéken 4600 rendelő volt. A statisztikai adatok szerint a vidéki szakorvosi rendelőknek 23,4-szer több páciens jutott, mint városon. Tavaly 10 ezer vidéki lakosra csak 0,4 független szakorvosi rendelő jutott, míg városon ez az arány 9,8 volt. Az átlagos kórházi ellátás páciensenként 7,4 nap volt az elmúlt évben. Az orvosok 21,5 százaléka családorvosként dolgozik, kétharmaduk városon ? derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Megállapodtak az egészségügyi alkalmazottakkal
Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt elnöke arról számolt be, hogy Alexandru Rafila egészségügyi miniszterrel együtt tárgyalt az egészségügyi szakszervezetek képviselővel,…
Tovább...Stratégia az agyi érkatasztrófa megelőzésére
Aláírta az agyi érkatasztrófára vonatkozó európai akcióterv nyilatkozatát Alexandru Rafila egészségügyi miniszter. Stratégiai tervről van szó, amelynek célja jelentősen csökkenteni…
Tovább...Duplája Romániában a munkabalesetek áldozatainak száma
Az elmúlt két évben több mint 300 ember vesztette életét munkabalesetben. A legtöbb eset az építőiparban, az erdészetben és erdőkitermelésben,…
Tovább...Fokozatosan teljesíthetők az egészségügyisek követelései
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter szerint az egészségügyi szakszervezetek követelései jogosak, de csak több szakaszban rendezhetők. A miniszter szerint akadnak még…
Tovább...