Németország és Ausztria használta ki leginkább a Duna Stratégia nyújtotta lehetőségeket, annak ellenére, hogy Romániában van a folyam leghosszabb szakasza ? jelentette ki Călin Popescu-Tăriceanu szenátusi elnök a megyei jogú városok romániai egyesületének közgyűlésén. Hozzátette, a Duna Stratégia keretében 14 területre lehet lehívni alapokat, köztük gazdasági, környezetvédelmi és kulturális célokra. Angela Cristea, az Európai Bizottság romániai képviseletének vezetője szerint az európai alapokkal a városok integrált fejlesztési stratégiáit finanszírozzák. Nem csak az az érdek, hogy minél nagyobb legyen a felhasználási arány, hanem az, hogy elérjék azokat a célkitűzéseket, amelyekre a pénzt folyósították.
Kivonulásra szólítaná fel az ENSZ Izraelt
Az ENSZ Közgyűlése határozatban szólította fel Izraelt, hogy egy éven belül vonuljon ki a megszállt palesztin területekről. A világszervezet 193…
Tovább...Mentességet kér Magyarország az EU migrációs paktuma alól
Az illegális migráció megfékezése érdekében drasztikus lépésekre van szükség, ezért Magyarország, csatlakozva Hollandiához, mentességet fog kérni az európai uniós…
Tovább...Művészeti díj és ösztöndíj
Xantus Géza csíkszeredai festő- és grafikusművész és Fülei Balázs zongoraművész vehette át idén a Szervátiusz Jenő-díjat. Az egy évre szóló…
Tovább...„Ösztönző” kormányhatározat
A kormány legutóbbi ülésén határozatot fogadott el annak kapcsán, hogy a 2023/2024-es tanévben érettségit illetve képességvizsgát tett diákok egy részét…
Tovább...